تبلیغات
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
 
قالب وبلاگ

هیات وزیران بنا به پیشنهاد مشترك وزارت جهادكشاورزی و صندوق تامین اجتماعی، آیین نامه اجرایی بند 100(قانون معافیت کارگاه های کشاورزی مشمول نظام صنفی کشاورزان از پرداخت حق بیمه کارفرمایی تا حداکثر پنج نفر) را تصویب كرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، در ماده نخست این آیین نامه آمده است: كارفرمایان كلیه كارگاه های كشاورزی مشمول نظام صنفی كشاورزان كه پروانه فعالیت صنفی معتبر از نظام یاد شده اخذ نموده و در بخش كشاورزی فعالیت می كنند و با توجه به قوانین و مقررات ثبتی با ارایه اساسنامه و درج آن در روزنامه رسمی تاسیس گردیده اند در شمول معافیت از پرداخت سهم بیمه كارفرمایانی كه حداكثر پنچ نفر كارگر دارند و اصلاحات بعدی آن هستند.

بر این اساس هر گونه تغییرات كارفرمایان دارای شخصیت حقوقی منوط به ثبت آن در مرجع ثبت شركتها و مالكیت صنعتی و درج آن در روزنامه رسمی كشور است.

در تبصره این ماده آمده است: كارفرمایان موظفند مدارك مورد نیاز موضوع این ماده را به شعبه های صندوق تامین اجتماعی ارایه كنند.

ماده دوم این آیین نامه اضافه كرده است: كارفرمایان می توانند نام اعضای هیات مدیره، مدیر عامل و سایر مدیران كارگاه های موضوع این آیین نامه را در صورتی كه از كارگاه حقوق دریافت می كنند در فهرست حقوق و مزد كاركنان شاغل درج نمایند.

در سومین ماده این آیین نامه آمده است: كارفرمایان حقیقی با توجه به اسناد مالكیت یا اجاره، پروانه تاسیس یا پروانه بهره برداری از وزارت جهادكشاورزی و واحدهای تابع آنها، تعیین حدود و ثغور كارگاه، پروانه فعالیت نظام صنفی كشاورزی و همچنین احراز نشانی اقامتگاه قانونی یا محل سكونت شناسایی خواهند شد.

تبصره این ماده می افزاید: در هنگام تشكیل پرونده مدارك مورد نیاز مندرج در این ماده باید به همراه سایر مدارك به شعبه های صندوق تامین اجتماعی ارایه شود.

در ماده چهارم این آیین نامه آمده است: كارفرمایان صنعتی بخش كشاورزی كه از نظام صنفی كشاورزی دارای پروانه فعالیت معتبر هستند و در كارگاه اشتغال دارند، می توانند با رعایت مفاد این آیین نامه نسبت به درج مشخصات در فهرست حقوق و مزد كاركنان شاغل اقدام نمایند.

ماده سوم این آیین نامه تاكید كرده است: در صورتی كه كارفرما افرادی را بدون اشتغال در كارگاه برای برخورداری از مزایای این آیین نامه به تامین اجتماعی به عنوان كارگر معرفی نماید از مزایای این آیین نامه محروم خواهد شد

متن آیین‌نامه اجرایی بند 100 قانون بودجه سال 1390 كل كشور در روزنامه رسمی کشور

 

شماره 162727/ت47315هـ  

تاریخ 15/8/1390

 

وزارت  جهاد كشاورزی ـ وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور

 

هیئت وزیران در جلسه مورخ 6/7/1390 بنا به پیشنهاد مشترك وزارت جهاد كشاورزی و صندوق تأمین اجتماعی و به استناد بند (100) قانون بودجه سال 1390 كل كشور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را به شرح زیر تصویب نمود:

 

 آیین‌نامه اجرایی بند (100) قانون بودجه سال 1390 كل كشور

ماده1ـ كارفرمایان كلیه كارگاههای كشاورزی مشمول نظام صنفی كشاورزان كه پروانه فعالیت صنفی معتبر از نظام یادشده اخذ نموده و در بخش كشاورزی فعالیت می‌كنند و با توجه به قوانین و مقررات ثبتی با ارایه اساسنامه و درج آن در روزنامه رسمی تأسیس گردیده‌اند، در شمول قانون معافیت از پرداخت سهم بیمه كارفرمایانی كه حداكثر پنج نفر كارگر دارند ـ مصوب 1361ـ‌ و اصلاحات بعدی آن می‌باشند.

تبصره1ـ هر گونه تغییرات كارفرمایان دارای شخصیت حقوقی منوط به ثبت آن در مرجع ثبت شركت‌ها و مالكیت صنعتی و درج آن در روزنامه رسمی كشور می‌باشد.

تبصره2ـ كارفرمایان موظفند مدارك مورد نیاز موضوع این ماده را به شعبه‌های صندوق تأمین اجتماعی ارایه نمایند.

ماده2ـ كارفرمایان می‌توانند نام اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و سایر مدیران كارگاههای موضوع این آیین‌نامه را در صورتی كه از كارگاه حقوق دریافت می‌كنند، در فهرست حقوق و مزد كاركنان شاغل درج نمایند.

ماده3ـ كارفرمایان حقیقی با توجه به اسناد مالكیت یا اجاره، پروانه تأسیس یا پروانه بهره‌برداری از وزارت جهاد كشاورزی و واحدهای تابع آنها، تعیین حدود و ثغور كارگاه، پروانه فعالیت نظام صنفی كشاورزی و همچنین احراز نشانی اقامتگاه قانونی یا محل سكونت شناسایی خواهند شد.

تبصره ـ در هنگام تشكیل پرونده مدارك مورد نیاز مندرج در این ماده باید به همراه سایر مدارك به شعبه‌های صندوق تأمین اجتماعی ارایه شود.

ماده4ـ كارفرمایان صنعتی بخش كشاورزی كه از نظام صنفی كشاورزی دارای پروانه فعالیت معتبر می‌باشند و در كارگاه اشتغال دارند، می‌توانند با رعایت مفاد این آیین‌نامه نسبت به درج مشخصات در فهرست حقوق و مزد كاركنان شاغل اقدام نمایند.

ماده5 ـ در صورتی كه كارفرما افرادی را بدون اشتغال در كارگاه برای برخورداری از مزایای این آیین‌نامه به تأمین اجتماعی به عنوان كارگر معرفی نماید، از مزایای این آیین‌نامه محروم خواهد شد.

 

معاون اول رئیس جمهور

محمد رضا رحیمی

 


[ دوشنبه 30 آبان 1390 ] [ 12:37 ب.ظ ] [ _ یعقوبی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب