تبلیغات
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
 
قالب وبلاگ

نظام‌های صنفی ایجادشده در سراسر کشور برای افزایش توانمندی بخش کشاورزی و رسیدن به توسعه پایدار نیازمند اعتبارات مالی هستند و باید دارای ردیف بودجه‌ای مستقل در لایحه بودجه 91 شوند.

 

نایب‌رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی ایانا با اعلام این مطلب گفت: نظام‌های صنفی از اصولی‌ترین تشکل‌های ایجادشده در بخش کشاورزی است که با اتکا به سیستم مویرگی، بخش کشاورزی را از روستاها تا مراکز استان‌ها ساماندهی می‌کند.

 

کاظم فرهمند افزود: نظام‌های صنفی کشاورزی با رویکرد هویت‌بخشی به بخش کشاورزی و شغل کشاورزی به دنبال رفع مشکل کشاورزان برای گرفتن وام‌های بانکی و وثیقه‌های مورد نیاز سیستم بانکی هستند. لذا باید مورد حمایت دولت قرار گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: عملکرد نظام صنفی فعال در حوزه بازرگانی نشان می‌دهد که نظام‌های صنفی از هر بخش از تولید می‌توانند با هویت‌بخشی به بخش تخصصی خود، قدرت چانه‌زنی آن بخش را در زیربخش‌های مختلف اقتصادی و در مراکز تصمیم‌گیر افزایش دهند و باید زمینه‌های حضور بخش کشاورزی نیز در اقتصاد کلان کشور فراهم شود.

 

 

نماینده بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی پیشنهاد 10 میلیارد تومانی ردیف مستقل بودجه برای 32 نظام صنفی استانی پیشنهاد داده شده است که به‌نظر می‌رسد 312 میلیون تومان اعتبار سالانه برای تشکل‌هایی که قرار است بخش کشاورزی را به سمت توسعه پایدار راهنمایی کنند، کافی نیست.

 

فرهمند تصریح کرد: تشکل‌ها که بر پایه نهادهای مردمی شکل گرفته است، هرچند بر اساس اعتبارات بخش خصوصی بودجه آنها ریخته می‌شود، اما نظام‌های صنفی کشاورزی نیازمند حمایت دولت و مجلس هستند و برای رسیدن به استقلال مالی باید حمایت شوند.

 

وی یادآور شد: تجربه صندوق‌های حمایت از سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی نشان می‌دهد حمایت دولت از تشکل‌ها منجر به افزایش نقدینگی در بخش و افزایش بهره‌وری خواهد شد.

 

 


[ پنجشنبه 18 اسفند 1390 ] [ 10:02 ق.ظ ] [ _ یعقوبی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب