تبلیغات
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
 
قالب وبلاگ

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: در اجرای ماده 35 قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و ماده 40 آیین نامه اجرایی این سازمان، جهاد کشاورزی مکلف است که کار واگذاری نظام صنفی مشاغل کشاورزی را انجام دهد.

سیدمحمد موسوی افزود: اجرای نظام صنفی در بخش کشاورزی، زمینه ساز هویت بخشی به مشاغل کشاورزی بوده و باعث می شود که قشر کشاورز بتواند امکان دفاع از خود را داشته باشد و علاوه بر آن میزان حمایت و نظارت پذیر کردن بخش کشاورزی را نیز افزایش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران با برگزاری 15 دوره آموزشی برای 500 نفرروز، نظام صنفی را در 13 شهرستان تحت پوشش خود به اجرا درآورده است.

موسوی با اعلام اینکه تاکنون برای سه هزار نفر عضوگیری در نظام صنفی انجام شده است، ادامه داد: استان تهران و البرز دارای 85 هزار خانوار کشاورز است که عملیات عضوگیری امسال برای نخستین بار در آن به اجرا درآمده است.

وی تصریح کرد: در برنامه داریم که تا پایان سال جاری 20 درصد کار عضوگیری برای کشاورزان استان را انجام دهیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران یادآور شد: حدود 10 هزار نفر از بهره برداران بخش کشاورزی تا پایان سال جاری عضوگیری خواهند شد.

موسوی تاکید کرد: کل مشاغل مرتبط با کشاورزی که حدود 200 شغل است، در قالب نظام صنفی طبقه بندی شده و هر یک از این مشاغل دارای کدی چند رقمی بوده که ویژگیهای فنی و مهارتهای مربوط به هر یک را شامل می شود.

وی اظهار داشت: طبقه بندی مشاغل کشاورزی، این امکان را به وجود می آورد که در برنامه ریزیها و مدیریت کلان بخش کشاورزی، تامین نهاده ها، صنایع تبدیلی و تکمیلی، بازاررسانی، عرضه محصولات کشاورزی و نهایتا در صادرات آن بتوانیم قانونمند عمل کنیم.

 

 


[ دوشنبه 30 آبان 1390 ] [ 01:04 ب.ظ ] [ _ یعقوبی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب