تبلیغات
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
نظام صنفی کارهای کشاورزی دماوند
 
قالب وبلاگ

استان تهران - خبرگزاری مهر: صنف کشاورزی شهرستان دماوند متشکل از پنج عضو کارشناس در زمینه های حقوق و کشاورزی آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در دماوند، کشاورزی و به خصوص تولید محصولاتی مانند سیب و سیب زمینی شهرستان دماوند را در زمره با کیفیت ترین تولید کنندگان این دو ماده غذایی قرار داده است اما قشر زحمتکش، کشاورز این شهرستان همواره از فقدان یک صنف مرتبط با این شغل مقدس و طاقت فرسا رنج می برده و شکل گیری اینچنین نهادی می تواند مدافع حقوق کشاورزان دماوندی باشد.

رئیس صنف کشاورزان شهرستان دماوند ظهر پنجشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار مهر گفت: نظام صنفی کشاورزی در قالب یک تکلیف از سوی وزرات جهاد کشاورزی، هیئت دولت و مجلس ابلاغ شده و در تمامی نقاط کشور قابل اجراست.

مجتبی شادلوئی پیرامون فواید تشکیل این صنف برای قشر کشاورز خاطرنشان کرد: همواره در بخش کشاورزی معضلاتی نظیر فقدان ساماندهی مناسب آماری، نبود چهارچوبهای قانونی، شناسایی سطحی سایتهای کشاورزی، نظارت پراکنده بر استانداردهای تولید، فرایند بازار یابی ضعیف، بسته بندی، فراوری و توزیع وجود داشت و هدف از تشکیل این صنف، مدیریت صحیح و بر طرف نمودن کاستی های بخش کشاورزی است.

این مسئول یادآور شد: متاسفانه هیچ گاه کشاورزی به عنوان یک شغل در نظر گرفته نمی شد و افراد با هر توان، تخصص و دانشی مبادرت به امر کشاورزی می کردند اما با بوجود آمدن این صنف، کشاورزی دارای هویت شغلی خواهد شد که فعالیت در آن مستلزم اخذ مجوزهای قانونی، داشتن پیش نیازهای اساسی و کسب دانش کافی است.

وی دفاع از حقوق کشاورزان را هدف قطعی این صنف بیان کرد و افزود: از آنجایی که صنف کشاورزی عضو نظام صنفی بخشهای تولیدی، توزیعی و خدماتی است قطعا با استفاده از ساز و کارهای قانونی و ارتباطات مستمر با اصناف دیگر در مسیر بهبود فرایند تولیدات و دفاع از حقوق کشاورزان خواهد کوشید.

شادلوئی مشاغلی مانند پرورش انواع آبزیان، مرغداری و دامداری نیز در مجموعه نظام صنف کشاورزی دانست و اظهار داشت: بیش از 100 شغل گوناگون میتواند در صنف کشاورزی شهرستان دماوند عضویت داشته باشند.


[ پنجشنبه 3 آذر 1390 ] [ 10:42 ق.ظ ] [ _ یعقوبی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب